Menü

Qualcomm, Facebook ile İşbirliğini Artırıyor

Qualcomm, kablosuz telekomünikasyon ürün ve hizmetlerini tasarlayan ve pazarlayan bir Amerikan çok uluslu yarı iletken ve telekomünikasyon ekipman şirketidir. Gelirinin çoğunu yonga üretiminden ve karının büyük kısmını patent lisanslama işletmelerinden alır. Şirket merkezi San Diego, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktadır ve dünya çapında 224 lokasyona sahiptir. Ana şirket Qualcomm Teknoloji Lisans Bölümü (QTL) içeren Qualcomm Incorporated (Qualcomm Incorporated) 'dir. Qualcomm'un tamamen sahip olduğu yan kuruluşu Qualcomm Technologies, Inc. (QTI), Qualcomm'un Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra yarıiletken işi olan Qualcomm CDMA Technologies de dahil olmak üzere ürün ve hizmet işletmelerinin önemli bir bölümünü işletmektedir.

Android için geliştirilen Facebook Home ve Facebook uygulamalarının performansını artırmak için Facebook, Qualcomm ile işbirliğini artırma kararı aldı.

4 Nisan tarihinde tanıtılan Facebook Home yüklü olan HTC First modeline güç veren Qualcomm işlemciler, Android ekosisteminin genelinde kullanılıyor. Bu yüzden Android uygulamalarını geliştirmek isteyenFacebookQualcomm ile işbirliği yaparak uygulamalarını hızlandırmayı düşünüyor.

Qualcomm Snapdragon işlemcilerini kullanan cihazlarda, Facebook Home ve Android için Facebook uygulamalarının performansını optimize etmek amacıyla Facebook ile Qualcomm işbirliğine gittiklerini açıkladılar.

Facebook Home optimizasyonları, Facebook Home ve Android için Facebook kullanan tüketicilerin elde ettiği genel performansı daha iyi hale getirmek, güç tüketimini azaltmak ve veri verimliliğini artırmak üzere geliştiriliyor.

Qualcomm Technologies Inc. İdari Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Mobileve Computing Eş Başkanı Cristiano Amon “Qualcomm Technologies,Facebook ile olan teknolojik işbirliğinden oldukça memnun. Snapdragonişlemciye sahip mobil cihazlar kullanan ve gelecekte kullanacak olan tüketicilerin, akıllı telefon veya tabletlerinde mümkün olan en kaliteli Facebook deneyimini elde etmelerini sağlıyoruz.” dedi.

Android ekosisteminde en çok kullanılan uygulamalardan biri olanFacebook'un, geliştirmelerden sonra Qualcomm cihazlarda nasıl bir performans vereceği merak konusu.

Kaynak: http://shiftdelete.net/qualcomm-facebook-ile-isbirligini-artiriyor-43985.html
Etiketler
Yazar
«
»
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...